У Київ повернулись “автопідстави”

У столиці України активізувались автомобільні шахраї, які наживаються на київських автомобілістах. За словами експертів, на автопідстави припадає 3-5 % всіх ДТП, які трапляються Києві.
Втім, ця цифра досить умовна, адже аферисти не зацікавлені в тому, щоб викликати ДАІ і автокомиссара. Підставляються, як правило, на машинах престижних марок, наприклад, «БМВ» чи «Мерседес», – але на тих, яким вже більше 10 років. Кузовних запчастин для таких авто достатньо, причому недорогих. «Можна, наприклад, купити за $60 крило, ще за $15 підварити тріщини на бампері. Після цього підставити ці самі крило і бампер і взяти з людини $150-$200.

У групі ризику в основному водії, які ведуть себе на дорозі невпевнено. Дві найбільш зручних для цього ситуації – поворот і перестроювання з ряду в ряд. Класична ситуація, коли людина повертає по великому радіусу направо так, що між ним і бровкою може пролізти ще одна машина. Ви, не дивлячись повертаєте, а в цей час інше авто додає ходу, і відбувається аварія. Причому винні в ній ви будете. Щоб не попастися на вудку аферистів, фахівці радять завжди викликати ДАІ, а у разі, якщо автомобіль застрахований – ще й аварійних комісарів. Але перше, що треба зробити, – взяти номери телефонів людей, які бачили, як сталося ДТП. Не виключено, що потім хтось з них дасть свідчення.

Другий момент – ніколи не давати грошей на місці. Існує затверджена Міністерством юстиції методика розрахунку вартості ремонту автомобіля при ДТП. І можна потрапити в таку цікаву ситуацію: наприклад, машина, яку ви зачепили, – начебто дорога і красива, але 1995 р. Згідно з цією методикою, ступінь зносу авто становить 70%. І значить, ви повинні потерпілому 30 % від оціночної вартості робіт на нове авто. Тому ніколи не варто віддавати гроші на місці. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News