Nissan X-Trail 2015 – чи не найбліш очікувана новинка у сегменті кросоверів, яка найближчим часом надійде на наш ринок. Сегмент компактних кросоверів на даний момент переповнений, оскільки він пропонує майже ідеальний транспортний засіб як для невеликих сімей, так і для самотніх автолюбителів.
У міру того як все більше і більше споживачів відкривають для себе переваги компактних кросоверів – висока посадка, зручна в міському трафіку, економічність 4-циліндрового мотора і впевнене зчеплення з дорогою при будь-яких погодних умовах, – автовиробники активно вступають в гру і пропонують все більший асортимент. На сьогоднішній день сегмент представлений наступними моделями без особливої ієрархії: Honda CR-V, Jeep Cherokee, Mazda CX-5, Hyundai Tucson, Mini Countryman, Subaru Forester, Chevrolet Equinox, Kia Sportage, Volkswagen Tiguan, Ford Escape, GMC Terrain, Mitsubishi Outlander, Toyota RAV4 і цим Nissan Rogue. Практично всі вони в базовій комплектації коштують від $22 000, у міру додавання різних опцій і більш високих рівнів обробки ціни починають значно зростати. Якщо ви витратите в цьому сегменті понад $33 000, то отримаєте буквально все і відразу.
Найновіший учасник в цьому класі від Nissan – це Rogue (на нашому ринку X-Trail) другого покоління, представлений наприкінці минулого року як модель 2014 року.
В якості короткого резюме повідомимо, що базова комплектація Rogue S з переднім приводом коштує від $22 490 (плюс збір $860 за доставку), тоді як топова модель SL з повним приводом обійдеться вже в $30 280 з урахуванням вартості доставки до вашого дилерського центру. Прибулий на тест автомобіль оснащений пакетом опцій Premium, що включає в себе панорамний люк з електроприводом, світлодіодні фари, систему попередження про можливе зіткнення і пакет систем активної безпеки Safety Shield Technologies, що додає до вартості ще $1 990. І нарешті, Nissan просить 125 доларів за комплект килимків, що в підсумку приводить нас до суми $32 395. Вельми відчутним стала відсутність третього ряду сидінь (додаткова опція), що дозволяє перевозити сімох пристебнутих пасажирів, що досить незвично для компактного кросовера. Нез’ясовно, але факт: третій ряд сидінь можна замовити тільки при покупці комплектацій S і SV, що пояснює його відсутність в нашому багатому опціями SL.
Запідозрити “Nissan X-Trail 2015” в спортивності вкрай складно – це економічний сімейний автомобіль.
Спільним для всіх трьох комплектацій є вже знайомий нам 2,5-літровий чотирициліндровий двигун QR25DE, розвиває в даному випадку 170 к.с. на 6 000 оборотів в хвилину і 237 Нм крутного моменту на 4 400 об/хв. Також передньо – і повнопривідні моделі отримали варіатор Xtronic. Щоб збільшити економічність і комфортність і зробити машину трохи динамічніше, в цей варіатор запровадили режим Спорт.
Інші технічні характеристики включають в себе передню та задню незалежні підвіски зі стабілізаторами поперечної стійкості на обох осях. У автомобіля дискові гальма по колу і електричний підсилювач керма. Базова комплектація поставляється на 17-дюймових сталевих дисках, а ось SL вже комплектується 18-дюймовим литтям з всесезонної гумі 225/65R18. Nissan оснастив всі комплектації Rogue системами Active Trace Control (електронна система, що активує гальмівний механізм на внутрішньому колесі для більш стабільного проходження поворотів), Active Engine Braking (допомагає двигуном і трансмісією при гальмуванні) і Active Ride Control (активує гальмівну систему і регулює тягу двигуна для зменшення кренів і розгойдування кузова автомобіля при русі). Незважаючи на різноманіття систем, спрямованих на поліпшення керованості, запідозрити Rogue в спортивності вкрай складно: він, насамперед, сімейний автомобіль.
П’ятимісний салон цього кросовера найкраще описує словосполучення «монохромний сірий». Єдиною яскравою плямою тут виділяються червоні кнопки в пазах замків ременів безпеки та інструментальна панель. Імітація під карбонове волокно і алюміній дещо пом’якшує загальну похмурість інтер’єру, але недостатньо, і тому салон здається сумовитим (ми пропонуємо зробити вибір на користь обробки Almond, колір мигдалю, оскільки це колірне рішення пропонує поєднання двох більш світлих і приємних тонів). Досить передбачувано для даної цінової категорії наявність жорсткого пластика і не особливо приємною на дотик перфорованої шкіри.
Більша частина пластикових поверхонь жорстка, а перфорована шкіра лише віддалено нагадує натуральну.
Безсумнівно, салон Rogue (Nissan X-Trail) дуже просторий. При цьому мені, з ростом 190 см, було незручно сидіти в кріслі, регулирующемся по шести напрямках, навіть незважаючи на особливий дизайн, натхненний ідеями NASA. Нижня частина сидіння не піднімається досить високо, щоб забезпечити стегон необхідну підтримку, і це робить посадку вельми неприємною. Якщо закрити очі на цей огорчающий момент, можна резюмувати, що місця для ніг і голови тут достатньо навіть для високого водія. Те ж саме стосується і переднього пасажирського крісла.
Другий ряд сидінь піднятий, в театральному стилі, і тут достатньо місця для ніг. Дітям сподобається покращений за рахунок високої посадки огляд і повітроводи позаду центральної консолі, що дмуть свіжим вітерцем, а от підстаканники, збудовані за уздовж на відкидному центральному підлокітнику, викликали деякі нарікання – краще було б розташування поперек. Ми перебралися на задній диван, щоб перевірити, наскільки комфортним він виявиться для дорослих пасажирів, і наші коліна тут же вперлися в спинки передніх сидінь. Якщо посунути водійське крісло вперед на пару дюймів, без шкоди комфорту водія, можна цілком зручно розміститися і на задньому дивані.
При відсутньому третьому ряді сидінь багажний відсік Rogue дуже просторий, один з найбільш містких в цьому сегменті. Спинки задніх сидінь складаються за схемою 40/60, їх можна прибрати зовсім, отримавши в підсумку рівну вантажну площадку. До системи Nissan Divide-N-Hide треба пристосуватися, але вона пропонує більше дюжини варіацій розміщення багажу і розташування сидінь, щоб уникнути переміщення перевезених речей.
Кількість ніш і відділень для зберігання дрібниць нижче прийнятого в цьому сегменті стандарту.
З точки зору ергономіки салон Rogue викликає суперечливі почуття. Деякі з його конкурентів роблять вибір на користь електронних перемикачів і електронних стоянкових гальм, щоб максимально очистити простір. У Rogue залишився масивний важіль перемикання швидкостей, встромлений між водієм і переднім пасажиром, і ножний гальмо. Обидва взяті з попередньої моделі. Навіть незважаючи на те, що по праву руку від водія розташована приємна центральна консоль, кількість ніш і відділень для зберігання дрібниць нижче прийнятого в цьому сегменті стандарту, що чимало дивує, адже це практично нова модель.
Цим список наших нарікань не обмежився. Освітлення салону являє собою дивну комбінацію світлодіодів і ламп розжарювання (двох різних по температурі кольорів), явно не справляющуюся зі своїм завданням в темний час доби. Блок додаткових кнопкових перемикачів, включаючи часто використовувану кнопку відкривання дверей багажника, розташований в нижній частині приладової панелі поза увагою зліва від керма. Кнопки і регулятори аудіосистеми плоскі і незручні, а щоб включити сигнал повороту доводиться докладати несподівано багато зусиль із-за тугого важеля. З позитивних моментів можна відзначити яскравий сенсорний 7-дюймовий монітор системи навігації. Її робота, до речі, порадувала оперативністю і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.
На жаль, причина самого великого розчарування, отриманого від спілкування з Rogue, криється під капотом. Надійний 2,5-літровий рядний мотор починає застарівати (перше покоління QR25DE дебютувало більше 10 років тому), іншими словами, він слабенький для машини вагою 1 635 кг. І проблема лише поглиблюється, коли потрібно везти повний салон пасажирів і багажу.
Повнопривідний Rogue 2014 за оцінками ЕРА витрачає 9,4 літра на 100 км пробігу по місту та 7,35 літра по трасі.
Варіатор лише підливає масла у вогонь, оскільки змушує двигун натужно гудіти при будь-якому вагомому впливі на педаль газу. Натискання на кнопку Sport подовжує передачі і робить перемикання вниз більш агресивними, при цьому імітація реальної зміни швидкостей комічна у своїй штучності, так що обдурити кого-небудь цьому варіатору не вдасться. Після знайомства з більшістю конкурентів, багато з яких оснащені більш плавними двигунами і адекватними АКПП, нам залишається лише задаватися питанням, коли ж Nissan забезпечить Rogue більш гідним силовим агрегатом.
Але у буркотливого двигуна в тандемі з нудним варіатором є і позитивна сторона – економічність. Повнопривідний Rogue 2014 за оцінками ЕРА витрачає 9,4 літра на 100 км пробігу по місту та 7,35 літра по трасі. Наша прогулянка по міських околицях дала витрата в районі 10-11 літрів на 100 км, а на трасі ми домоглися 7 літрів при середній швидкості 110 км/год. У світлі того, як старанно нам доводилося розкручувати цей 2,5-літровий мотор, це відмінні цифри, які навіть перевершили наші очікування. Заправляти Nissan можна звичайним бензином, на відміну від деяких конкурентів з турбованими двигунами, що вимагають більш якісного і, відповідно, дорогого палива. Це дозволяє пристойно економити при кожній заправці.
У решті з точки зору загальної динамічності Rogue – досить посередній. Стабільна керованість, цілком відповідає прийнятим в класі стандартам, кермо добре збалансоване, гальма впевнені. Якість їзди на належному рівні, при русі в салон проникає незначний дорожній шум. Протягом тижневого тесту Rogue кожен раз справлявся з поставленим завданням, але при цьому не отримував позитивних відгуків про якість і рівень оснащеності салону, особливо від тих, хто сидів за кермом.
У «багатолюдному» сегменті компактних кросоверів, зі зрозумілих причин, є кілька учасників, присутніх виключно заради присутності як такого, а є такі, хто всерйоз розраховує на значну частку ринку і зміцнення позицій бренду. З цієї точки зору Nissan знаходиться десь між цими крайнощами.
В якості економічного сімейного кросовера новий Rogue – хороший автомобіль. Nissan ретельно вивчив вимоги сегмента до просторістю салону, невибагливості до погодних умов, економічності, цікавого стилю та інноваційних технологій. Але при цьому не приділив достатньо уваги ергономічності і якості пропонованого двигуна, а адже це дуже важливі (якщо судити суб’єктивно) фактори, цілком здатні змусити нас відправитися за покупками в інше місце.
align=””]krosover_x-trail_2014_6.jpg (10.97 Kb)[/img]
☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News