У липні ОПЕК збільшила видобуток нафти за рахунок Лівії, що відразу ж позначилося на ціні, яка різко поповзла вниз. Також на зниження ціни на чорне золото вплинув низький попит в США. Так, ф’ючерси на Brent подешевшали на $0,23 до $106,28 за барель, а ф’ючерси на WTI – на $0,63 до $99,64 за барель, процитував Reuters УНІАН.
Масла у вогонь додало повідомлення Управління енергетичної інформації (EIA), згідно з яким запаси нафти в США минулого тижня знизилися на 3,7 мільйона барелів, а запаси бензину виросли в розпал сезону автоподорожей. Експорт нафти з США в травні піднявся до максимального з квітня 1999 року рівня 288.000 барелів на добу, також за даними EIA.
Ціни на нафту знижуються після значного зростання, спричиненої нестабільністю в ряді регіонів Африки, Європи і Близького Сходу. У червні ціни на обидва еталона досягли багатомісячних піків.
“Протягом кількох останніх тижнів ринок готується ліквідувати націнку за ризик, пов’язаний з можливими перебоями в постачаннях з Іраку і Росії”, – сказав старший аналітик CMC Markets у Сіднеї Рік Спунер.
“Тепер, коли ЄС і США прийняли заходи для закриття деяким російським компаніям доступу до ринків капіталу, це може викликати скорочення експорту з Росії”, – сказав аналітик Nomura в Гонконзі Гордон Кван.
Як повідомляв голова Diamond Age Capital Advisors фінансист Слава Рабинович зазначив, що гравці світового ринку стали ставитися до компаній з Росії з крайньою обережністю. РФ зазнала серйозні репутаційні втрати. Після катастрофи Boeing світ змінився, і економіка РФ це буде відчувати, колапс настане через 10 або 20 місяців. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News