Києві на цілодобової паркування КП «Київтранспарксервіс» стався кричущий випадок. Вночі розгромили і пограбували чотири автомобіля. Але працівники підприємства і слухати не хочуть про якесь відшкодування збитків. Юристи кажуть, що, перш ніж залишати автомобіль, потрібно переконатися, що на парковці, дійсно є охорона, а не тільки інспектори, які тільки беруть гроші, але не несуть відповідальності за збереження авто.
ВКЛЮЧИЛИ ТРИВОЖНУ КНОПКУ
У середу ввечері водії залишили на ніч свої машини на цілодобової парковці «Київтранспарксервісу» на вул. Глушкова, 5, заплативши за 22 грн і отримавши чеки. А прийшовши вранці, виявили, що дві машини серйозно пошкоджені, одна ще й пограбована, а на четвертій – сліди спроби злому. «У моєму авто ВАЗ розбите скло і відкриті двері. З бардачка вкрадений відеореєстратор. Я думаю, що машину взагалі хотіли викрасти. Була поламана торпеда і порвана проводка, що говорить про те, що авто хотіли завести без ключа. Не вдалося це тільки тому, що в машині є саморобний протиугінний пристрій», – розповів один з потерпілих водіїв Олександр Цурка.
Олександр каже, що вважав що паркування охороняється, і думав, що говорить з охоронцями. «Коли я запитав у охорони, як вони допустили таке, мені відповіли, що натиснули тривожну кнопку, але вона не спрацювала. На підприємстві порадили вирішувати питання з міліцією, а про відшкодування збитків і слухати не хотіли. А адже це кілька тисяч гривень. Я сам викликав міліцію і оформив заяву. Буду подавати в суд на підприємство», – сказав нам Олександр.
У КП «Київтранспарксервіс» запевняють, що ті, кого водій прийняв за охоронців, просто паркувальників, а значить, ніякої відповідальності за збереження авто вони не несуть. «На парковці працюють контролери служби паркування, в функціональні обов’язки яких не входить функція охорони цієї площадки. При інциденті, який стався вночі, тривожна кнопка спрацювала. Приїхав наряд міліції, і цей випадок був внесений в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Перевірка заходів безпеки на даній площадці проводиться», – пояснив директор КП Володимир Першин. За його словами, в КП проведуть службову перевірку, але відшкодовувати збитки автовласникам не мають наміру. «Згідно з Правилами паркування транспортних засобів, оператор не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках для паркування. Таким чином, підстави для відшкодування збитків підприємством відсутні», – додав Першин. У міліції підтвердили, що прийняли заяву.
ПАРКОВКА НЕ ГАРАНТІЯ БЕЗПЕКИ
«Важливо не плутати платну парковку з платною стоянкою. Тільки на останній можна розраховувати на компенсацію. А в першому випадку продають лише паркомісце без гарантії безпеки», – розповів старший партнер юркомпанії «Ільяшев і партнери» Роман Марченко.
Цікаво, що на цій парковці вже не перший випадок пошкодження автомобілів. «Минулого року був випадок, коли чоловік пробрався на парковку і громив автомобілі. Його тоді затримали, він виявився психічно неврівноваженим, і його відправили на примусове лікування. Не виключено, що в цей раз подібна ситуація», – розповів Першин. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News