Важливе рішення Red Bull, яке забезпечило Максу Ферстаппену першу позицію на старті

Як Red Bull забезпечили поул-позицію для Макса Ферстаппена на Гран-прі Саудівської Аравії 2025

Великі досягнення часто народжуються з малопомітних рішень, і саме таке рішення ухвалив гоночний інженер Макса Ферстаппена, Джанпіеро Ламб’язе, відомий як ‘GP’. Під час кваліфікації на Гран-прі Саудівської Аравії 2025 серйозну аварію з Lando Norris поставила під загрозу останній сегмент змагань, але саме в цей момент Red Bull зробили винятковий хід, що забезпечив Максу поліс.

На підході до повороту 4 траси Джидда Корніш, Норріс надто перестарався з передньою віссю свого MCL39, злетів на бордюр в повороті 5 та зіштовхнувся з бар’єром, що призвело до появи червоного прапора та виклику медичної машини. В цей час Ферстаппен тільки починав своє коло на нових м’яких шинах, готуючись до власного кваліфікаційного кола.

На годиннику залишалося лише вісім хвилин, протягом яких Максу потрібно було завершити випускне коло і, якщо потрібно, ще одне для двох окремих спроб, з часом для дозаправки між ними. Запропонували залишити той самий комплект шин і заправити машину на два швидкі кола, щоб потім одразу замінити шини після першого кола. Перший заїзд Ферстаппена забезпечив йому поул усього на 0,001 секунди.

Цікаво, що це був досить хороший результат для відносно важкої машини. Однак, лишався ризик, адже Оскар Піастрі з McLaren, єдиний, хто встиг встановити результат до червоного прапора, мав достатньо часу для ще одного кола. Макс мав покращувати свій результат у наступному заїзді.

Макс знав, де можна покращитися: він не зміг достатньою мірою розігріти шини під час першого кола, що завадило йому знайти необхідне щеплення в першому повороті. Наступного разу цієї помилки не було, і після зупинки для зміни шин, він завершив коло на 0,010 секунди швидше за Піастрі.

Red Bull весь вікенд експериментували з різними налаштуваннями для обох машин, адже найефективніший спосіб досягти пікової продуктивності RB21 полягає в налаштуванні з боку траси, враховуючи відомі проблеми з аеродинамічною кореляцією. Машина залишається не передбачуваною під навантаженням, тому стратегія з двома колами виявилася вдалою: перше коло було репетиційним для другого.

Траса у Джидді настільки швидка і плавна, з великою кількістю поворотів, що пілоти поступово нарощують темпи до моменту, коли вони готові завершити конкурентоспроможне коло.

“Ви просто намагаєтеся налаштувати все перед кваліфікацією, щоб знайти той ідеальний баланс”, – пояснив Макс Ферстаппен на прес-конференції після кваліфікації. “Ми пробували багато напрямків налаштувань цього вікенду і, думаю, обрали правиль