Відокремлений інжиніринговий підрозділ британської компанії Lotus розробив дві надлегкі концептуальні версії кросовера Toyota Venza. Їх завдання – показати, що масу автомобіля і, отже, витрату палива можна понизити більш ніж на 30 відсотків, не витрачаючи крупних сум. У “Лотусі” втілили своє бачення машин 2017 і 2020 років, уточнивши, що всі виробничі процеси і технології, які використовувалися фірмою при їх створенні, стануть доступніші за вартістю і набудуть широкого поширення лише через десять років.
Інженерам компанії Lotus вдалося понизити масу кросовера зразка 2017 року на 21 відсоток, а вага автомобіля 2020 років – на 38 відсотків, при цьому витрати на його виробництво в порівнянні з нинішньою Toyota Venza виросли лише на три відсотки. В ході робіт по розробці прототипів число компонентів, вживаних для створення “чорнового” кузова (без фарбування і грунтовки), було понижене з 400 до 211.
При цьому якщо зараз кузов кросовера повністю виготовляється із сталі, то для машини 2020 років він на 37 відсотків складається з алюмінію, на 30 відсотків – з магнію, на 21 відсоток – з композитних матеріалів і на 7 відсотків – з високоміцної сталі. Який матеріал застосовується в частині (п’ять відсотків), що залишилася, в Lotus не уточнюють. Імовірно була використана звичайна сталь.
У конструкції бамперів в Lotus пропонують використовувати алюміній, а для різних сполучаючих деталей замість сталі застосовувати пластик, магній і інші матеріали. Аналогічним доопрацюванням було піддано і шасі, яке стало легшим на 43 відсотки. У салоні вся “механіка” була замінена на електроніку (наприклад, селектор коробки передач і ручне гальмо тепер є кнопками на сенсорному дисплеї), а відсутність металевих кріплень і спеціальна піна, з якої виготовлені сидіння, дозволили понизити вагу крісел на 50 відсотків.
Як уточнюють в “Лотусі”, всі ці доопрацювання дозволили поліпшити паливну економічність кросовера на 23 відсотки.
☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News