У Львові автолюбителі оголосили негласну війну співробітникам ДАІ і медикам. Як виявилося – медичний огляд тих, хто сів за кермо в нетверезому вигляді, не завжди проводиться за законом. Водії стверджують – заможні автовласники відкуповуються, а якщо людина незаможна, протоколи та результати аналізів фальсифікують. Як захищають права автолюбителів – знає Софія Гордієнко.
Ще півроку тому ці хлопці навіть не були знайомі. Сьогодні вони – “дорожня допомога”. І якщо водій, якого підозрюють у пияцтві, подзвонить – тут же виїжджають. Один з випадків – патруль ДАІ зупинив молоду людину. Після довгих переговорів йому пропонують пройти тест на алкогль, або як кажуть у народі – “подихати в трубочку”. Але прибулі на місце “дорожні робін-гуди” вимагають: першою справою – оформити протокол.
Ще півгодини сперечань і водія, якого підозрювали в тому, що він сів за кермо напідпитку, без будь-якої перевірки – відпускають додому.
Цього чоловіка співробітники ДАІ зупинили за підозрою у вживанні наркотиків. У нарколабораторію він приїхав сам. Хоча за законом – сідати за кермо не мав права. Співробітники ДАІ, побачивши камеру, зробили вигляд, що до цього абсолютно не причетні.
Фіксують порушення громадські працівники не тільки на дорогах. За їхніми словами – в самому наркодиспансері результати аналізів підробляють. Ярослав Порада потрапив сюди за направленням патрульних. Запевняє – був абсолютно тверезим. Але “Драгер”, спеціальний тест, показав легкий ступінь сп’яніння.
Ярослав Порада, водій:
– Поки одна людина пише бланки – пишуться бланки, друга людина бере приходити уже з готуємо Драгер. З одітім мундштуком Брудно. Колі я сказавши: “дайте мені чистий мундштук”, – смороду сказали: “або ти пишеш відмову, або ти Його продуваєш”.
У нарколабораторії кажуть – до подібних звинувачень звикли. Головлікар згадує – хвиля невдоволення піднялася кілька років тому, коли штрафи “за їзду під шафе” значно зросли.
Мирослава Кабанчик, головний лікар Львівського обласного наркологічного диспансеру:
– Я розумію – це важко витягнути дві з половиною, три тисячі гривень і заплатити штраф, або позбавитись прав на рік або два. І тому простіше спихнути вину на когось іншого.
Після появи матеріалів в інтернеті – “борців за справедливість” запросили на прийом до заступника головного міліціонера області. Тут же, в коридорі чекають і співробітники ДАІ – фігуранти “нічного” відео. Всі звинувачення на свою адресу коментують стримано.
Після короткої розмови в міліції попросили представників дорожнього контролю ще раз письмово оформити всі претензії і пообіцяли розібратися.
Михайло Курочка, заступник начальника Львівського обласного управління міліції:
– Тобто, те що міліцейське – ми будемо розбиратись самі в себе в своїй хаті. А те що стосується медицини або інших структур, то ми би могли скерувати подання, що от нами здійснювалась така то перевірка.
Результатами переговорів громадські працівники залишилися не дуже задоволені. І заявили – “нічні рейди” з відеокамерами припиняти не збираються.
за мат. Подробиці, телеканал “Інтер” ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News