Інтернет сервіс Яндекс досліджував завантаженість доріг Києва у 2012 і початку 2013 рокуСередня завантаженість київських доріг у робочі дні з березня 2012 по лютий 2013 склала трохи більше трьох балів. Найскладнішим місяцем для автомобілістів був грудень (середньомісячна завантаженість – 4,6 бала), а самим спокійним – липень (2,2 бала), повідомляє компанія.
За даними Яндекс.Пробок, цієї зими середня завантаженість київських вулиць в ранковий час пік (з 8:00 до 10:00) наближалася до 5 балів. Це означає, що в середньому автомобіліст вимушений був витрачати на дорогу більш ніж у півтора рази більше часу, ніж при вільних вулицях. Наприклад, ті водії, яким по порожніх дорогах їхати до роботи 20 хвилин, тільки через ранкові пробки втрачали за один місяць майже п’ять годин, а за рік – близько двох з половиною діб.
У вечірній час пік (з 18:00 до 20:00) середня завантаженість перевищувала 6 балів. Загальна довжина виникають у ці години пробок і ускладнень становила понад 700 км – це приблизно як відстань від Києва до Донецька.
У минулому році було чотири дні, коли рівень завантаженості досягав 10 балів – всі вони припали на час сильних снігопадів. Найбільш “пробковим” днем року стало 24 грудня, коли була зафіксована найбільша за всю п’ятирічну історію спостережень пробка довжиною близько 21 кілометри.
У цілому цієї зими ситуація на київських дорогах була трохи складніше, ніж рік тому. Однак у деяких районах міста є і поліпшення, кажуть аналітики Яндекса. У порівнянні з минулим роком на дорогу вранці в центр менше часу витрачали жителі Оболоні, Голосіївського і Дарницького районів, а також усі, хто їде на правий берег по мостах Метро, Патона та Дарницькому. Навпаки, більше часу в дорозі проводили ті, хто їде з заходу: з Подільського, Святошинського та Солом’янського районів. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News