Нерідко власникам автомобільних кондиціонерів доводиться стикатися з такою проблемою, як страшний запах.При включенні автокондиціонера разом з охолодженим повітрям в салон автомобіля поступає “аромат” чи то перепріли ганчірок, чи то овочевої бази. У таких випадках зазвичай говорять, що в кондиціонері завівся грибок.
Як правило, неприємний запах з дефлекторів з’являється відразу після повторного включення автокондиціонера, і в більшості випадків пов’язаний з елементарною брудом. Випарник – це той же радіатор, тільки маленький. Проходячи через нього, повітря і охолоджується. Разом з повітрям, особливо якщо перед випарником немає салонного повітря, з вулиці засмоктується тополиний пух, пил і бруд. Оскільки випарник при працюючому кондиціонері крижаний, на ньому конденсується волога і він постійно мокрий. Волога ця зливається через дренаж на вулицю. Ви пробували залишати непросушенной ганчірку? Неприємний запах від неї піде через 2 дні. Так і тут: якщо ви подивіться на випарник машини, яка експлуатувалася кілька років і в якої немає цього самого мікрофільтра, ви прийдете в жах!
Коли ви вимикаєте кондиціонер, випарник починає нагріватися і видає в салон весь букет ароматів, присмачених тропічним вологим повітрям. Але от ви заводите авто знову і знову тиснете на кнопку кондиціонера. У перші хвилини, у когось – секунди роботи, поки випарник належним чином не охолов, ви отримуєте в салон повітря не гірше, ніж в сауні. А у міру охолодження та охолодження запахи не йдуть зовсім або стають майже непомітними.
Якщо курити в салоні при включеному кондиціонері і включеному режимі рециркуляції, то у результаті запах буде таким же, як з попільнички. Адже, плюс до всього іншого, на зовнішніх стінках випарника осідає і тютюновий дим. Буває, що нещасливий пух забиває дренажі системи. У цих випадках нижня частина випарника просто плаває в конденсаті, і салонний вентилятор задуває вам не тільки повітря, а й воду.
Що в таких випадках робити? Якщо засмічений дренаж, його потрібно почистити. Це ясно і без наших підказок. А от якщо до вищеописаних проблем додалося ще й те, що потік повітря в салон слабкий, то це, швидше за все, та сама проблема із забитим випарником або фільтром салонного повітря. Фільтр цей бажано міняти щороку.
Багато фірм пропонують позбавлення від грибка методом хімії. Вони заливають випарник дезінфікуючими речовинами. Проблема в тому, що в більшості випадків до випарника просто так не добратися. Це все одно, що заливати ганчір’я хлоркою. Не треба забувати, що повітрям, що проходить через випарник, ви ще й дихаєте. А дихати хімією навряд чи корисно.
Підсумок усього вищесказаного напрошується сам собою: щоб перемогти запах і вбити мікроорганізми, випарник краще всього знімати і мити. Напівзаходами краще не обмежуватися. Знятий і чистий випарник можна і продезинфікувати якісніше. Операція зняття випарника в більшості випадків непроста і дорога, порівнянна зі зняттям торпеди. Так що вибір за вами. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News