Так, дійсно, при купівлі вживаних автомобілів потрібно бути гранично уважним, щоб надалі уникнути великих проблем з автомобілем. Отже, кілька порад, яких слід дотримуватись при купівлі вживаного автомобіля.
Умовляння продавця
Найперше правило – ніколи не вірити продавцям! Особливо якщо продавець намагається вам щось вселити або довести. Таким чином він намагається вплинути на вас і на вашу думку.
Щось подібне можна спостерігати на речовому ринку: “так тут підвернеться, тут притягнеться, тут ушьется” і т.п. Так для чого купувати річ, щоб потім її ушивати, підвертати та інше? Чи не простіше відразу вибрати звичайну і відповідну?
Перекупники
Якщо купуєте у перекупки – будьте впевнені, машина проблемна. Перекупи беруть машини подешевше, наводять лоск і навіть ремонтують, і продають дорожче. Хорошу машину дешево не купити, тому брати вони намагаються трохи биті авто.
Кузов
Якщо автомобіль не сильно старий і вже перефарбований – це привід замислитися, а чи не була машинка бита? За таких підозрах уважно огляньте кузов зовні, порівняйте щілини капота і багажника. Якщо з різних сторін різні щілини – можливо деталь знімалася для ремонту або заміни, а може і вся машина була сильно поведена при аварії.
До речі на запитання “чому перефарбовували?” продавець може сказати що рік старий і фарба облізла, або що була можливість перефарбувати по КАСКО через якусь дріб’язкової подряпини.
При ударі у машини часто вилітають скла. Це теж може бути ознакою того, що машина бита. Огляньте скла на автомобілі, маркування на всіх скелах повинна бути однакове.
Загляньте під килимок за педалями, там можна побачити справжній колір автомобіля, якщо раптом він перефарбовувався. Так само під килимком не повинно бути занадто волого, інакше ви ризикуєте вибрати старий автомобіль з гнилим дном, а вам це треба?
З обережністю ставитеся до машин з Прибалтики, часто саме звідти йдуть потопельники. А з машиною потопельником можуть бути дуже неприємні проблеми, пов’язані як з відмовою електроустаткування, так і з корозією кузова.
Система SRS
Обов’язково перевірте подушки безпеки при їх наявності. При включенні запалювання на панелі приладів повинна загорятися лампочка подушок безпеки. Це сигналізує про самотестування системи безпеки SRS. Через три секунди лампа повинна згаснути. Заводити мотор при цьому не обов’язково. Якщо лампа не гасне, значить система подушок несправна.
Ходова
Обов’язково покатайтесь на машині, продавець має повне право не давати вам самому сідати за кермо. Сядьте на заднє сидіння і при поїздці попросіть вимкнути музику. Просто прислухайтеся, ходова не повинна гудіти. Характерний гул можна чути при зносі підшипника колеса, а це вже може бути приводом для випрошування знижки. При поїздці попросіть господаря проїхати по нерівностях, послухайте як поводяться амортизатори, чи немає сторонніх шумів або стукотів в підвісці, не скриплять або клацають бічні стійки кузова (міждверні).
При їзді по нерівній дорозі зверніть увагу на двері. Вони не повинні “гуляти”, не повинно з’являтися жодних щілин!
Двигун
Дивіться мотор до поїздки і обов’язково після поїздки! Саме після поїздки можуть з’явитися потьоки масла або інших рідин. Якщо не хочете бути частим відвідувачем сервісів або ж часто доливати масло в мотор, то просто не беріть авто з потьоками масла.
Хороший двигун повинен і працювати рівно, без сіпань і сильних вібрацій. Подивіться при цьому на тахометр, обороти повинні триматися рівно і не плавати. Побічно про стан мотора можна судити, якщо викрутити кришку маслозаливну горловини. Звідти не повинно занадто сильно бризкати масло, допускаються лише дрібні масляні бризки. Послухайте роботу мотора ззаду машини, у вихлопної труби. Якщо двигун працює з перебоями, то і вихлоп буде йти з перебоєм. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News