Кожному досвідченому водієві відомий такий спосіб їзди, як рух «накатом». При правильному його використанні можна досягти значної економії палива. Що ж являє собою «накат»?Завдяки інерції руху, будь-який автомобіль може їхати на високій швидкості з відносно невеликим витрачанням палива (саме тому їзда на постійній швидкості 80-90 км / год вважається найбільш економною), а також протягом деякого часу з відключеним двигуном (саме це і називається «накатом »).
У радянський час водії часто використовували наступний спосіб економії палива: там, де можливо, вони вимикали двигун, і автомобіль їхав накатом (на ухилах, після розгону і т. д.). Однак це можливо тільки для власників старих вітчизняних машин («Жигулі», «Москвичі» і т. п.). На сучасних машинах застосування даного способу небезпечно: адже гідравлічний підсилювач рульового управління і вакуумний підсилювач гальм функціонують тільки при працюючому двигуні. Як тільки ви вимкните мотор, кермо стане неповоротким, а педаль гальма – занадто тугою. У підсумку доведеться докладати більше зусиль для повороту керма і гальмування, що негативно позначиться на маневреності автомобіля і його здатності швидко знижувати швидкість або зупинятися. Несподівано відчувши подібний дискомфорт, багато новачків попросту губляться і не знають, що робити. Існує також ще одна небезпека: при виключенні двигуна і повороті замка запалювання в початковий стан може спрацювати штатний протиугінний пристрій – блокіратор рульового колеса. У результаті кермо заблокується під час руху, що загрожує катастрофічними наслідками.
Вищим пілотажем серед водіїв вважається вміння їздити без використання гальм зі швидкістю більше 30-40 км / год. Адже при русі по інерції відбувається компенсація енергії, яка була витрачена на розгін автомобіля. При різкому гальмування ця енергія витрачається на подолання сили тертя між гальмівними колодками і гальмівними дисками (барабанами), тобто вона буде заважати гальмувати.
ПРИМІТКА В умовах міської їзди вміння рухатися «накатом» дозволяє зменшити витрату палива приблизно на 20-25%.
Врахуйте, що при русі по слизькій дорозі їзда «накатом» може бути небезпечною. Наприклад, при під’їзді до перехрестя, на якому горить заборонний сигнал світлофора, швидкість знижувати слід заздалегідь переходом на знижені передачі, і лише, коли швидкість руху буде мінімальною, використовувати педаль гальма для повної зупинки. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News