Будівельники і ремонтники доріг вдень відпочиватимуть – вночі працюватимуть.Українські підприємства запроваджують особливий графік для робітників, щоб вони не перебували під палючим сонцем. Зокрема, до такого кроку вдався “Київавтодор”. Та чи піде на користь сієста українцям…
Володимир на дорогах працює не перший рік, прокладає труби. Робота і так нелегка, каже. А коли температура повітря зашкалює, хоч бери та в річку стрибай. Якби не графік з 8-ої ранку до 5-ої вечора, так би і зробив. Та міняти день на ніч ніхто не пропонує.
“Ми труби затягуєм, спека, лучше б вночі робить. Було б лучше набагато”, – каже він.
Чи міняти графік роботи таким, як Володимир, у медиків не питали. Та лікарі мають поради для вуличних робітників під палючим сонцем. Головний рятівник – вода питна – для шлунку, з-під крану – для всього тіла.
“Тут варто запропонувати дорожнім службам звернути увагу на такі гігєнічні процедури як прохолодний душ, якісь пересувні установки, зробити невеличку перерву”, – каже Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я.
Для робітників, що працюють на вулиці – запроваджується особливий графік роботи. “Київавтодор” вводить так завну сієсту. Тепер співробітники організації лагодитимуть дороги не вдень, у розпал спеки, а вночі.
Друга година. Вулиця Набережно-Хрещатицька. Про ремонтні роботи говорять хіба що дерев’яні паркани. Будівельники, побачивши камеру, розбіглися, певно, на сієсту, не чекаючи офіційного оголошення.
А чекати й нема чого, каже голова Конгресу приватних роботодавців. КМДА може лише рекомендувати змінити графік. Кожна компанія вирішує на свій розсуд, як працюватимуть люди відповідно до законів. Такі нововведення називає піар-ходом.
“На мою думку, це неможливо і нереально, – говорить Олег Івченко. – Власне, це робиться для піару, щоб зараз попіаритись і сказати – от бачите як ми дбаємо про людей. Що відбувається? Економіка в стагнації, але розповідаємо про різноманітне покращення”.
Заморський графік із денним відпочинком у нас не приживеться, переконаний Івченко – менталітет інший. Як уже відпустили з роботи, вдруге цього дня не повернеться. Та й не піде українець у кав’ярні відпочивати, все одно сидітиме на роботі.
Заморський графік із денним відпочинком у нас не приживеться, менталітет інший. Як уже відпустили з роботи, вдруге цього дня не повернеться. Та й не піде українець у кав’ярні відпочивати, все одно сидітиме на роботі.
Головний метеоролог визнає – у спеку працювати важко, сієста – це добре, але не в Україні.
“Сієста це вихід. В Середземномор’ї давно. У нас такої практики немає, – стверджує Микола Кульбіда, директор Українського метеорологічного центру. – Перебудуватись людям, виробництву і державним службовцям буде надзвичайно складно”.
Пересічні кияни зайву годину відпочили б із задоволенням. Та ось не гарантують, що ввечері повернуться на робочі місця. Думки різняться.
“Київавтодор” усе, що надумав, на камеру коментувати не готовий, каже: відповідь прес-служби – читайте на сайті.
Отже, читаємо: працівники автошляхів працюватимуть в особливому режимі – з 12 ночі до 6.30 ранку. Робота вночі регламентується розпорядженнями КМДА.
У Київській адміністрації інформацію про накази запровадити так звану сієсту спростовують.
“Ми керуємось чинним законодавством, – говорить Віктор Корж, заступник голови КМДА. – Ми не можемо встановлювати ритм життя чи роботи тим паче працівникам, що знаходяться на державній службі або комунальних підприємствах на свій розсуд. Те, що в компетенції міської влади вирішують тільки сесії, вирішують депутати. Такі питання на порядку денному не стояли”.
Від неймовірної спеки потерпають не лише люди, а й дороги. Асфальт плавиться буквально на очах. Державтоінспекція заборонила в’їзд такого транспорту у денний час, коли градусник показує щонайменше 28 градусів.
джерело: ТВі ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News