Столичні автодороги – найкращі в Україні. Такий висновок напрошується в результаті аналізу даних Департаменту ДАІ, де зазначено, що протягом 5 років з вини дорожніх служб в столиці зафіксовано лише 1 ДТП з потерпілими.
Це притому, що в інших великих містах України: Харкові, Одесі, Дніпропетровську, за недогляд дорожніх служб за аналогічний період було скоєно декілька десятків аварій. Сумарна кількість ДТП – менше ніж у Києві. У чому причина успіху столиці?
З одного боку за якістю доріг у Києві стежать пильніше, ніж у провінції. Працівники комунальної корпорації “Київавтодор” намагаються оперативно латати розбиті ділянки доріг і своєчасно чистити ожеледь.
Нерідко проводять масштабні ремонти дорожнього покриття. Восени цього року запущена програма з капітального ремонту дворів і міжквартальних проїздів.
Словом, міська інфраструктура – під чітким контролем.
У той же час у правозахисників є своє пояснення низької кількості аварій у столиці з вини дорожників і зводиться воно до того, що у скоєнні ДТП правоохоронці роблять винними не комунальників, а водіїв.
“Докази того, що причиною аварії був стан дороги зібрати складно, набагато простіше скинути вину за аварію на водія. Адже у відповідності з правилами дорожнього руху розділу 12 сказано, що керуючий транспортним засобом повинен вибрати безпечну швидкість руху, враховувати стан дорожнього покриття”, – розповів представник Об’єднання ліги професійних адвокатів Іван Діденко.
Адвокат зазначає, що коли справа доходить до відтворення події, ями виявляються вже забитими, а ожеледь почищеною.
Як діяти водіям у разі аварій, де є вина дорожників?
“Необхідно фіксувати на фото і відео ожеледь або яму, виміряти рулеткою ширину, збирати свідків, скласти колективний акт це допоможе на суді для об’єктивного розгляду події”, – радить Іван Діденко. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News