McLaren і Red Bull оскаржують повернення П’єра Гаслі на подіум у Монако
Ситуація навколо Великої нагороди Монако цього року набула нового оберту після того, як команди McLaren та Red Bull звернулися до Міжнародного апеляційного суду, щоб оскаржити рішення стюардів повернути П’єра Гаслі на подіум. Справа у тому, що після змагання виявилося, що порушення швидкості в пітлейн було спровоковане помилкою у системі таймкінгу. Таким чином, всі штрафи, які отримали пілоти, були скасовані, але це безпосередньо вплинуло на його результат та результати інших учасників.
Несправедливість і незадоволення за лаштунками
Зміни у результатах перегонів вплинули не лише на П’єра Гаслі, що повернувся на третє місце, а й на його конкурентів. Isack Hadjar з Red Bull і Oscar Piastri з McLaren виявилися дискваліфікованими з позицій, які вони заробили під час перегонів. McLaren стурбовано тим, що “така ситуація створює спортивну несправедливість і підриває довіру до надійного застосування регламентів FIA”.
Процес подання апеляції
Згідно з правилами FIA, під час подачі апеляції, команди повинні оплатити 5000 євро за подання апеляції та внести депозит у розмірі 20,000 євро. Адвокати McLaren і Red Bull мають до 15 днів, щоб підготувати свої аргументи, які повинні бути подані як французькою, так і англійською мовами.
Подальші кроки
Як тільки документи подані, FIA має ще 15 днів для відповіді. Відповідь повинна випередити слухання, яке очікується найближчим часом, можливо, у липні. Під час цього відкритого слухання обидві сторони представлять свої аргументи, а суд може заслухати свідків чи експертів, при необхідності. Процес завершується завершальними заявами, після чого судді приймуть рішення. Президія суду озвучить час та дату оголошення результатів, після чого буде прийнято рішення більшістю голосів. Якби виникла ситуація з паритетом, президент суду матиме вирішальний голос.





