Міністерство транспорту та зв’язку вважає за необхідне розпочати процес внесення змін до вимог українського законодавства щодо особливостей конструкції транспортних засобів для підвищення рівня безпеки на дорогах. Про це заявив 2 вересня, перший заступник Міністра Василь Шевченко.
“До легкових автомобілів (категорія М1) застосовують тільки чотири обов’язкових технічних регламенти з безпеки (стосовно гальмових систем, безпечних виступів, світлотехніки, скла), тоді, як в Європейському Союзі їх 33, а в Росії — 36, — зауважив Василь Шевченко. — Не контролюється наявність і відповідність таких важливих елементів конструкції легкових автомобілів, як захист пасажирів під час зіткнення (фронтального, бокового, удару ззаду), ремені безпеки, підголівники, внутрішнє обладнання салону, системи очищення та обігріву скла, сидіння, спідометри, рульове керування, дитячі стримувальні системи”.
Небезпечною, на думку першого заступника Міністра, є практика внесення неконтрольованих змін у конструкцію транспорту, який вже допущено до участі у дорожньому русі. “Зміни, що можуть вплинути на показники безпеки, повинні підлягати жорсткому контролю з боку держави”, — наголосив Василь Шевченко.
Впливає на показники безпеки і невідповідність транспортних засобів низці сучасних міжнародних вимог.
У зв’язку з цим Мінтрансзв’язку ініціює в повному обсязі запровадження в Україні положення міжнародних “Конвенції про дорожній рух” (з поправкою 1), “Європейської Угоди, що доповнює Концепцію про дорожній рух, відкриту для підписання у Відні 8 листопада 1968 року” (Женева, 1 травня 1971 року), “Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів” (далі – Женевська Угода 1958 року) та Угоди про прийняття єдиних умов періодичних технічних оглядів колісних транспортних засобів і про взаємне визнання таких оглядів (Відень, 31 листопада 1997) (далі – Віденська Угода 1997 року), запровадження відповідного Женевській Угоді 1958 року і Директиві 70/156/EEC розробленого Технічного регламенту щодо затвердження конструкції, допуску до експлуатації та використання колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин до них. Міністерство вважає за потрібне здійснювати контроль технічного стану автомобільного транспорту із застосуванням сучасних методів і обладнання, розробивши для цього нормативно-правові документи щодо періодичного контролю технічного стану транспортних засобів з урахуванням Віденської Угоди 1997 року і Директиви 96/96/EC зі змінами та доповненнями.
Необхідно запровадити Правила ЄЕК (європейська економічна комісія) ООН щодо пасивної безпеки, встановити норми стосовно безпеки конструкції передньої частини конструкції машин, що дозволить зберегти людське життя.
Варто також сприяти формуванню суспільної думки про те, що економія та конкуренція за рахунок зниження безпечності конструкції транспортних засобів неприпустимі, запровадити сучасні вимоги до характеристик конструкції автобусів щодо активної та пасивної безпеки, ергономіки, а також щодо обов’язковості в конструкції автобусів додаткової гальмової системи тривалої дії та антиблокувальної системи, безпечних сидінь, тахографів та несучого каркасу автобусів, який у разі перекидання стійкий проти деформації. “Ми розуміємо, що виробники матимуть свою думку з приводу терміну введення цих вимог. Але Мінтрансзв’язку вважає, що це потрібно робити якнайшвидше, і ми маємо дійти згоди, бо говоримо про людське життя і здоров’я”, — наголосив Василь Шевченко.
Джерело – Прес-служба МТЗУ ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News