За чотири місяці падіння виробництва автомобілів – 90%

Українська автопромисловість зупинилася. За підсумками чотирьох місяців падіння виробництва склало 90%, наприклад легкових автомобілів в країні було вироблено всього 22,8 тыс.- у шість разів менше, ніж рік тому, повідомив вчора Держкомстат. Автовиробники розраховують відновити роботу не раніше осені, коли у імпортерів закінчаться дешеві автомобілі. На початку року більшість автомобільних заводів зупинили роботу і зараз продають складські запаси. Виробники вважають, що їх показники були б ще гірші, якби ринок не захистили від імпорту. Нагадаємо, у зв’язку з кризою для захисту вітчизняних виробників уряд підвищив ввізне мито на імпортні автомобілі, яке було понижене в травні 2008 року з моменту вступу України в СОТ з 10% до 23%. “Але в умовах кризи цих заходів виявилося недостатньо, – сказав голова правління ЗАЗа Микола Евдокименко.- Для їх реалізації необхідні інвестиції в основне виробництво, що за відсутності споживчого попиту і нестабільній фінансово-кредитній системі проблематично”.

Компанія спільно з іншими виробниками також була одним з ініціаторів розробки закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України по мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості”, уточнили в ЗАЗі. Даний документ дозволить виробникам в 2009-2010 роках ввозити без оплати мита і ПДВ устаткування, а також до 2011 року купувати товари за держкошти лише у вітчизняних виробників.

Автовиробники чекають, коли спустіють склади у імпортерів і вони почнуть завозити автомобілі за новими цінами. “По оптимістичних прогнозах, ринок стабілізується в 2010 році і, можливо, навіть покаже зростання. Зараз ми знаходимося на рівні продажів 2004-2003 років”, – відзначив PR-менеджер “Єврокара” Руслан База.

За даними Державного комітету статистики, автовиробництво в січні-квітні в середньому скоротилося на 90% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, виробництво легкових автомобілів знизилося з 147,39 тис. до 22,8 тис. (-84,5%), автобусів – з 3,69 тис. до 336 (-90,9%), вантажних автомобілів – з 5,07 тис. до 446 (-91,2%).

finance.ua ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News