Зниження цін на енергоресурси в світі, відносна стабільність курсу національної валюти, що спостерігається протягом останнього тижня, і як наслідок зниження цін на внутрішньому оптовому ринку – серйозний сигнал для зниження цін на українських АЗС. Таку думку висловив журналістам директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн.Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, С.Куюн відзначив, що вже сьогодні внутрішній оптовий ринок диктує зниження цін на автозаправках в середньому до 15 копійок за літр.
За словами експерта, вчора, знизилися ціни на оптові партії бензинів марок А-95 і А-92 (в середньому на 100-150 грн. за тону), а також на дизельне паливо (в середньому на 30-100 грн. за тону), проте через дефіцит пропозицій на ринку, купити нафтопродукти за цими цінами сьогодні складно.
“Не дивлячись на те що ціни на оптовому ринку падають, реальних партій під цими цінами немає, і здійснювати закупівлі за такими цінами досить проблематичний. Тому цінове реагування в роздрібі може настати не так швидко як хотілося б”, – прогнозує С.Куюн
В той же час, ситуація на вітчизняному ринку нафтопродуктів залишається хисткою. “Ринок по колишньому схильний до валютних ризиків, а сьогоднішня рівновага досить хистка. Більшість гравців ринку чекають зростання курсу долара по відношенню до гривні. У багатьох галузях економіки ці негативні чекання закладаються в ціну, ринок нафтопродуктів не виключення”, – пояснив С.Куюн.
За його словами, до основних чинників ціноутворення, таким як зміна курсу гривни і світових цін на нафту, додався ще один – дефіцит нафтопродуктів на внутрішньому ринку.
За даними “А-95”, в серпні наповнення вітчизняного ринку бензинами знизилося на 27%, відносно показників минулого року, а дизпаливом – на 10 %.
Вказаний дефіцит нафтопродуктів, на думку аналітика, утворився багато в чому завдяки валютним коливанням що спостерігався в серпні, початку вересня поточного року.
Крім того, на тлі стабільного виробництва, прагнучи уникнути додаткових ризиків і збитків, значне зниження продемонстрував імпорт, що пояснюється рішенням багатьох імпортерів утриматися від постачань на період коливань на валютному ринку.
Також, на думку експерта, на брак нафтопродуктів в Україні вплинули ряд зовнішніх чинників. Так, з 1 вересня був введений мораторій на постачання нафтопродуктів з Казахстану. Крім того, один з найбільших постачальників бензинів і дизельного палива – Мозирський НПЗ (Білорусь), з середини серпня зупинив виробництво унаслідок модернізації потужностей.
В той же час, цінова політика нафтотрейдерів, на думку С.Куюна, найближчим часом багато в чому буде залежати від стабільності української економіки. “Якщо уряд утримає курс в сьогоднішніх стабільних рамках це дозволить досить швидкий наповнити ринок”, – резюмував експерт.
☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News