Ці питанням все частіше задаються українські автомобілісти, особливо, ті, кому належить купівля особистого транспорту.Звичайно, бензин був і продовжує залишатися найпопулярнішим видом палива серед приватних водіїв, але і він потихеньку починає здавати свої позиції. Цьому сприяють швидкі темпи зростання цін, які приголомшують своїми розмірами.
На відміну від нас, українців, раціональні європейці вже давно перейшли на дизельні легковики, відчувши всі переваги такого вибору. Але ми зберігаємо вірність пострадянським стереотипам, згідно з якими дизель асоціюється з соляркою або вантажний технікою. Сподіваюся, що це незабаром пройде. Тим більше на українському авторинку все частіше зустрічаються підтримані авто з Європи з дизельними двигунами.
Експерти стверджують, що витрата палива у дизельного авто менше, ніж у бензинового. Крім того, дизельне паливо обходиться дешевше. Правда, дизельні мотори працюють голосніше, але це можна виправити за рахунок якісної звукоізоляції.
Хоча потрібно відзначити, що навіть якщо “дизелізація” таки наздожене Україну, попит на пропан-бутан все одно буде активніше (незважаючи на зростання цін і в цьому сегменті). Де ті часи, коли літр газу коштував в два рази дешевше літра 95-го бензину? Але пусте – обійдемося без лірики.
Попит на скраплений газ був би ще більше, якби не необхідність встановлювати недешеве газобалонне обладнання з усіма пов’язаними паперовою тяганиною (реєстрація ГБО в ДАІ).
З цього випливає, що як би привабливо не виглядала альтернатива змінити бензину на щось більш економічне, ефект від переходу буде лише в тому випадку, якщо в рік ви проїжджаєте більше 20 тис. км. Приміром, щоб окупити установку ГБО, знадобиться проїздити півтори річні норми (близько 30000 км). І тільки після цього вона стане вигідною. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News