Своєчасна заміна масла і фільтра в двигуні автомобіля є однією з найбільш важливих функцій, які необхідно зробити, щоб Ваш автомобіль продовжував нормально працювати. Залежно від стилю водіння і типу транспортного засобу, періодичність між замінами може становити 3 місяці або 5000 км (дивіться Інструкція з експлуатації автомобіля). Замінити масло і фільтр можна легко навчитися і самому.
1. Зберіть усі необхідні інструменти та обладнання для зливу масла.
2. Трохи прогрійте двигун Вашого автомобіля для того, щоб масло стало теплим. Перед зливом старого масла необхідно відкрити капот машини і зняти кришку заливної горловини двигуна. Це допоможе маслу легше проходити через отвори в картер.
3. Послабити пробку піддона проти годинникової стрілки за допомогою відповідного розміру ключа. Особливо важливо, щоб ключ сидів щільно, щоб уникнути псування граней на пробці. Якщо прокладкою зливної пробки є мідна або алюмінієва шайба і знаходиться у хорошому стані, вона може бути використана повторно. Будьте обережні, щоб не впустити пробку в масло.
4. Знайдіть фільтр на двигуні. Фільтри не мають стандартних положень і вони можуть перебувати на передній, задній або бічних частинах двигунів. Знайшовши, видаліть його. Це можна зробити і руками. Якщо все-таки руками не вдасться відкрутити його, використовуйте ключ. Будьте обережні, щоб не пролити залишився у фільтрі масло.
При установці нового фільтра видаліть всі пакувальні матеріали, потім опустіть кінчик пальця в нове масло і намажте їм кільце ущільнювача нового фільтру. Можна налити масло у фільтр перед його установкою. Це може зменшити кількість часу, який потрібен, щоб відновити правильний тиск масла. Якщо фільтр встановлений вертикально, Ви зможете заповнити його майже до самого верху.
5. Закрутіть зливну пробку на масляному піддоні. Не забудьте встановити прокладку або шайбу.
6. Обережно закрутіть новий фільтр. Переконайтеся в тому, що він не будуть текти. Фільтр зазвичай затягують на 2/3 або 1/4 обороту після дотику прокладки до місця кріплення, але може бути і більше.
7. Залийте масло в заливний отвір двигуна. Кількість масла, необхідне для заливки, вказано в інструкції з експлуатації двигуна.
8. Запустіть двигун, спостерігаючи, що лампочка тиску масла гасне після запуску і не забудьте заглянути під машину, поки працює двигун, щоб перевірити не капає чи масло. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News