Дизельне пальне стає все дорожчим, але автомобілі на ньому мають більший ККД, ніж на бензинові.
В даний час багато зарубіжні видання та інші засоби масової інформації, в чиє поле діяльності входить висвітлення всього, що стосується ремонту і випуску автомобілів, проводять дослідження світового автопрому. Подібні дослідження нерідко дають вельми несподівані результати, які в свою чергу активно обговорюються в засобах масової інформації.
Такі ж дослідження проводилися і на ринку автомобілів, що працюють на дизельному паливі. Треба зазначити, що новина про появу тенденції до зниження випуску автомобілів даної категорії для багатьох стала вельми несподіваною. Практично в один і той же час багато виробників дизельних автомобілів скоротили кількість випущених автомобілів. Звичайно, аналітики такий поворот подій передбачили, проте не так швидко.
Насправді причина такого скорочення випуску дизельних автомобілів дуже банальна – у всьому світі різко підскочила ціна на дизельне паливо. Тепер дизель коштує практично стільки ж, скільки і бензин, а в зв’язку з цим власники дизельних автомобілів вважали за краще продати свої авто, щоб потім купити автомобіль з бензиновим двигуном. Такий хід подій призвів до різкого скорочення продажу дизелів.
Не можна не відзначити, що сильно знизилися продажі вживаних автомобілів, що працюють на дизельному паливі. Стало практично неможливо продати такий автомобіль. Ситуацію погіршує і те, що вартість техобслуговування і техогляду дизельного авто набагато вища в порівнянні з бензиновим автомобілем.
Проте, не можна не сказати про переваги дизельних автомобілів перед бензиновими. Наприклад, дизельний автомобіль має ККД, який більше бензинового на 10-12%. Погодьтеся, така різниця є дуже суттєвою. Що вже тут говорити про вантажні автомобілі, деякі моделі яких мають різницю у 50%. До того ж норми пожежної безпеки, що встановлюються для дизельних авто, набагато нижчі, так як властивості дизельного палива показують меншу горючість.
Сучасні моделі автомобілів оснащені такою електронікою, яка здатна самостійно регулювати вміст у суміші кисню. Ще зовсім недавно подібну дуже тонку і копітку операцію були здатні провести лише деякі висококваліфіковані майстри. Але подібний двигун, що обслуговується складною електронікою, вимагає і досить високої якості дизельного палива. Зате результатом стає набагато високий коефіцієнт корисної дії.
Отже, можна зробити наступні висновки: якщо цінова політика на дизельне паливо найближчим часом не зміниться, то легкові автомобілі, що працюють на дизелі, легко здадуть свої позиції на користь бензинових побратимів. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News