Автолюбителів України (і не тільки їх) можна привітати. Президента України ветував Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України».Отже ввізне мито на автобілі залишається рівні 10%!Президент пропонує зняти положення про зміни ставок ввізного мита за деякими товарними позиціями (зокрема, м’ясо, алкогольні та безалкогольні напої, какао-порошок та шоколад, автомобілі), зазначеними в абзаці другому розділу II цього Закону з 1 січня 2009 року.
Подаємо витяги з відповідного звернення до народних депутатів.
“Повертаю для повторного розгляду Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» у зв’язку з грубим порушенням міжнародних домовленостей України, що містять його положення.
Моя жорстка і категорична оцінка вмотивована фактом порушення статей 9 і 18 Конституції України стосовно виконання міжнародних договорів України, спробою відійти від зобов’язань, взятих Україною під час вступу до Світової організації торгівлі і ратифікованих Верховною Радою України Законом України від 10 квітня 2008 року № 250-VI, і небезпекою появи двозначної правової ситуації на догоду вузьким корпоративним інтересам.
Основна мета Закону має полягати в тому, щоб привести ставки ввізного мита на окремі види товарів у відповідність до зобов’язань України перед Світовою організацією торгівлі, які узгоджувалися впродовж понад десятилітнього переговорного процесу і вже стали частиною національного законодавства України.
Натомість вчинено недалекоглядні дії ще на короткотривалу перспективу відтягти виконання наших міжнародних обов’язків. Про це, серед іншого, свідчить той факт, що необхідні зміни з деяких товарних позицій (зокрема м’ясо, алкогольні та безалкогольні напої, какао-порошок, шоколад, автомобілі), зазначені в абзаці другому розділу II згаданого Закону, набирають чинності лише з 1 січня 2009 року всупереч державній позиції України.
Така поведінка є неприйнятною для відповідального учасника міжнародного співробітництва і безпрецедентною як у нашій практиці, так і в діяльності СОТ. Хочу підкреслити, що свою стурбованість у зв’язку з можливим порушенням взятих зобов’язань вже висловили Європейський Союз, Канада, Норвегія, США, Японія та ряд інших держав-членів СОТ.
…
У цій ситуації вірю, що народні депутати України належним чином зважать всі обставини і займуть чітку і однозначну державну позицію.” ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News