Компанія Ford розробляє одну з перших у світі цифрових моделей дитини для проведення віртуальних краш-тестів.Нова технологія повинна допомогти підвищити безпеку маленьких пасажирів у машині. Цифрова модель створюється покомпонентно – мозок, череп, шия, грудна клітка, верхні і нижні кінцівки і т.д. Створенню кожного компонента передує серйозна дослідна робота (над моделлю дорослого Ford працював 11 років). Потім компоненти з’єднуються в віртуальне тіло людини, яке піддається всебічній оцінці. Після чого, використовуючи математичний та аналітичний інструментарій, а також доступні дані про властивості тканин людського тіла з медичної та інженерної літератури, дослідники здатні встановити наслідки удару і тиск системи пристроїв пасивної безпеки на тіло дитини, яке відрізняється за будовою від тіла дорослої людини.
Зазначимо, що перший в світі манекен для краш-тестів під кодовим ім’ям Сієрра Сем був створений в 1949 році. Його розробили для тестування катапультіруемих крісел льотчиків реактивних винищувачів повітряних сил США.
У 1971 році Ford представив перший в світі стандартизований манекен для автомобільних краш-тестів, який носив ім’я Hybrid I. На зміну йому прийшла вдосконалена модель Hybrid II.
Сучасна модель Hybrid III має хребет з металевих дисків, рухливу шию, сталеву грудну клітку, вінілову шкіру і коліна, спроектовані таким чином, що вони здатні відповідати на зовнішній вплив аналогічно людським.
Як нагадує прес-служба компанії, інженери Ford у Німеччині та США провели більше 12 000 віртуальних краш-тестів останньої моделі Ford Focus, щоб випробувати якість нових технологій, спеціально розроблених для захисту пасажирів під час аварії. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News