На вулицях наших міст, на-жаль, не всі водії водії дотримуються правил дорожнього руху та з повагою ставляться до громадян. Останнім часом все частіше в соціальних мережах з’являються фото транспортних засобів, водії яких порушили правила зупинки і стоянки. Як стверджують правоохоронці, кожен такий факт порушення працівниками ДАІ враховується і проводиться детальна перевірка. Про це повідомляє заступник начальника УДАІ УМВС України в Рiвненській oбласті Віктор Мороз.
Однак, в більшості випадків у працівників Державтоінспекції відсутні законодавчі підстави для складання адмінпротоколу на водія-порушника. Останні часто категорично заперечують свою причетність до скоєння порушення ПДР (не я був за кермом, це було три роки тому, це фотомонтаж та ін). Але є випадки, коли водії були згодні зі своїм порушенням. Крім того, були й свідки. Саме в таких випадках працівникам ДАІ вдалося скласти адміністративні протоколи на водіїв-порушників.
Враховуючи вищевикладене, звертаємо увагу на те, щоб скласти адміністративний протокол на водія-порушника на фото повинні бути:
Дата порушення
Час порушення
Місце порушення
Чіткий номерний знак автомобіля
Контактний телефон свідка (особи, що сфотографувала порушення), щоб надалі інспектори ДАІ могли звернутися до нього для одержання пояснень
Згідно ст. 251 КУпАП вищевказані вимоги щодо фіксації порушення є доказами по справі і однією з підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Але кращим і найбільш оперативним рішенням питання складання адміністративного протоколу на водія, який порушив правила зупинки і стоянки, є негайний виклик на місце порушення наряду ДАІ. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News