Міністерство фінансів України оприлюднило ініціативу поширити транспортний податок на всі автомобілі молодші 5 років. Видання «Автоцентр» організувало акцію проти цього починання.
Ідея введення податку для автовласників, у яких автомобілі молодші п’яти років, не витримує ніякої критики.
10 аргументів проти податку на автомобілі молодше 5 років:
1. Автовласники вже платять транспортний податок на дороги, який в даний час включено в склад акцизу на паливо. Багато в чому завдяки йому на українських АЗС такі високі ціни на паливо.
2. Податок на нові автомобілі суперечить логіці омолодження автопарку, яка впроваджується в усіх розвинених країнах світу. Виходить, що на нових, екологічно чистих автомобілях стане невигідно їздити.
3. Пропонований податок повністю уб’є ринок нових легкових автомобілів в Україні. В поточному році у нашій країні продається 2,5-5,2 тисячі автомобілів на місяць, в той час як пару років тому – по 15-20 тисяч. Якщо буде введений податок на нові машини, українці почнуть купувати старі машини старші за 5 років, а ринок нових помре остаточно.
4. Новий податок державі виявиться збирати дорожче, ніж планується сума надходжень. Для його адміністрування знадобляться нові працівники податкової служби, доведеться виписати сотні тисяч повідомлень, а потім контролювати чи надійшла оплата. Ці витрати не покриють сум надходжень від податку.
5. Покупець нового автомобіля вже заплатив масу податків. По-перше, він сплатив прибутковий податок зі своєї заробітної плати. З самого автомобіля також сплачуються мито, ПДВ, акциз (вони входять у вартість автомобіля), а також збір у Пенсійний фонд, який сплачують при постановці машини на облік.
6. «Невелика» за мірками Мінфіну сума податку в 800-1000 гривень за рік насправді є в п’ять разів більшою. Адже покупцеві нового автомобіля її доведеться платити протягом п’яти років, а це вже близько 5000 гривень!
7. Ввівши податок один раз, уряд зможе щороку підвищувати його без особливого опору населення.
8. Зобов’язавши страхові компанії перевіряти сплату податку перед продажем «автоцивілки», держава вб’є і ринок автострахування. Адже автовласники, які не бажають платити податок, будуть купувати фальшиві поліси. Вони не будуть захищені від збитків внаслідок аварій, створеними іншими особами. Страхові компанії недоотримають гроші за страховки, а значить, виникнуть проблеми з виплатами відшкодувань.
9. Міністерство інфраструктури розглядає можливість ввести податок тільки на вантажівки повною масою понад 12 т. Саме вони, а не нові легковики, руйнують наші дороги.
10. Незважаючи на проголошувану «прозорість» обговорення реформ, ні з якими громадськими організаціями ініціатива введення даного податку не була обговорена. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News