Ціни на нафту падають: як це вплине на вартість пального
Нинішні зміни на нафтовому ринку мають значення не лише для галузевих аналітиків, але й для кожного з нас, коли мова заходить про вартість бензину та дизпалива на заправках. Прибуткові бензозаправки завжди знаходяться під впливом коливань нафтових цін, що підштовхують до нових прогнозів і планів. Зараз ціни на нафту різко впали до $65 за барель, і це відкриває перспективи зниження вартості пального до 4 гривень на літрі.
Сергій Куюн, директор “Консалтингової групи А-95”, нагадав, що нафтовий ринок завжди залишається непередбачуваним. “Насправді я би не хотів створювати дуже великих очікувань, тому що нафтовий ринок є доволі непередбачуваним. Сьогодні вартість бареля становить 65 доларів, а завтра знову може зрости до 75 доларів”, – зазначив він.
Куюн вказує, що якщо ціна в $65 збережеться лише два тижні, то варто очікувати зниження цін на дизпаливо та бензин на 1-2 гривні. Однак більш стійке зниження може зумовити падіння цін до 4 гривень на літрі, а принаймні 3-3,5 гривні за літр – це обвал, який вже є цілком можливим.
З автогазом ситуація дещо інша. Цей продукт має унікальну структуру ціноутворення, яка менше залежить від змін на нафтовому ринку. “У нього трохи інша структура споживання в світі. Це не моторне паливо, а насамперед нафтохімічна сировина, і саме нафтохімічний комплекс визначає вартість цього продукту”, – додав експерт. Проте, певне зниження вартості автогазу також можна очікувати.
Нафтові котирування знизилися на понад 3% 7 квітня, що було викликане зростаючою напруженістю між США і Китаєм. Це посилило побоювання щодо глобальної рецесії та падіння попиту на енергоносії. Нафта марки Brent впала до $63,04 за барель, а WTI до $59,49, ці значення стали найнижчими з квітня 2021 року.
Зниження цін на нафту несе за собою не лише економічні зміни, але й геополітичні. “Ворог будує свою економіку на нафтовому експорті, тому чим менші ціни на нафту, тим менше грошей у Кремля. Це суттєво обмежує його можливості щодо фінансування війни. Новини дуже гарні”, – підкреслює Куюн.