Toyota представила тестовий автомобіль на водневому паливі на 24 годинах Ле Ман

Воднева революція від Toyota: новий прототип на шляху до Ле-Ману

У середу Toyota представила свій новий прототип автомобіля на водневому паливі, який стане черговим кроком на шляху до участі у знаменитих гонках Ле-Ман 24 години із використанням альтернативного пального. Новий концепт GR LH2 Racing Concept було продемонстровано у Ле-Мані, і його головною метою є розширення знань про водневі двигуни внутрішнього згоряння.

Цей автомобіль створено на базі шасі від GR010 HYBRID Le Mans Hypercar на заводі Toyota Gazoo Racing Europe у німецькому місті Кельн. Водночас всі технічні інновації, включно з двигуном та гібридною системою, які розроблялися в технічному центрі Toyota в Хігасі-Фудзі, поки залишилися в таємниці.

Технологічний прорив водневих двигунів

Голова TGRE Казукі Накадзіма підкреслив, що основна мета проекту полягає у тестуванні не лише самого двигуна внутрішнього згоряння, але й інфраструктури та системи заправки. "Наше головне завдання зараз — розширити можливості технології водневих двигунів внутрішнього згоряння," — зазначає Накадзіма. Хоча точний час виходу авто на трек поки невідомий, Toyota запевняє, що цей момент не за горами.

Toyota — піонер у використанні водню в автоспорті

З 2021 року Toyota займається впровадженням водневих технологій в автоспорт. Лінійка модифікованих Corollas у серії Super Taikyu в Японії стала першою платформою для тестування такої технології. У 2023 році започаткували друге покоління таких автомобілів, GR Corolla H2, яке вже використовувало рідкий водень.

Свій намір впровадження водневих технологій у перегонах Ле-Ман і Чемпіонаті світу з витривалісного автоспорту Toyota оголосила ще у 2023 році, розкривши концепт GR H2 Racing. Проте введення водню у Ле-Ман, яке спершу планувалось на 2024 рік, перенесено на 2028 рік через ряд затримок.

Безпека і регламенти для водню

Важливий крок для легалізації водневих технологій у гонках був зроблений цього тижня — Міжнародна федерація автоспорту (FIA) підтвердила стандарти безпеки для використання рідкого водню у автоспорті. Ці протоколи включають суворі вимоги до інтеграції транспортних засобів, систем зберігання та процедур заправки. Ключові заходи безпеки включатимуть відсіки з перевіркою на тиск та виявлення витоків.