Кабінет міністрів України зажадав від нафтотрейдерів зменшити ціни на автомобільне паливо. Вчора перший віце-прем’єр Олександр Турчинов під час зустрічі з учасниками ринку заявив, що найближчим часом ціни мають знизитися на 12-15%.”Аналітичні матеріали, які ми маємо, підтверджують, що ціни на нафтопродукти повинні бути знижені, причому значно. Останнім часом у світі зафіксоване зниження цін до 20%. Дивно, що це не спровокувало зниження цін в Україні”, – заявив учора перший віце-прем’єр Олександр Турчинов, відкриваючи засідання за участю найбільших нафтотрейдерів держави.
Про це повідомляє Новинар з посиланням на Коммерсантъ-Украина.
Турчинов підрахував, що при 15% рентабельності роздрібних трейдерів Аі-95 має коштувати 5,52 грн/л, а не 6,45 (середня ціна на ринку). Дизельне пальне – 6,1 грн/л замість 6,95. Пан Турчинов закликав трейдерів вже найближчим часом знизити ціни на нафтопродукти на 12-15%.
Водночас, уряд обіцяє впливати на нафтотрейдерів винятково ринковими методами, не використовуючи адміністративний ресурс. Кабмін уже дав доручення АМКУ у випадку, якщо ціни на паливо не знизяться впродовж тижня, перевірити, чи немає на ринку нафтопродуктів монопольної змови, повідомило високопоставлене джерело газети в апараті прем’єр-міністра.
Коммерсантъ-Украина підкреслює, що на саму зустріч з нафтотрейдерами були також запрошені керівники Антимонопольного комітету, Державної податкової адміністрації та Мінпаливенерго.
Кабмін не уперше впливає на ринок нафтопродуктів за допомогою АМКУ. Навесні Юлія Тимошенко оголосила про необхідність проведення антимонопольного розслідування причин підвищення цін на паливо. У результаті, за інформацією Мінпаливенерго, впродовж чотирьох місяців було оштрафовано 11 операторів ринку на загальну суму більше $5 млн.
Генеральний директор мережі АЗС Донецькоїлсервіс Віктор Мартиросян назвав спробу Кабінету міністрів задіяти АМКУ в перевірці трейдерів прихованим адміністративним тиском.
А гендиректор ВАТ Галичина Олександр Лазорко вважає, що сьогодні підстав для швидкого зниження цін на нафтопродукти немає, оскільки зараз розпродаються більш дорогі запаси, які надійшли ще наприкінці липня.
“Закупівля нафти і нафтопродуктів, як правило, відбувається раз на місяць. Зараз продається пальне, куплене ще 20-25 липня. Логічно, що ціни на нього не можуть знизитися моментально”, – погоджується генеральний директор мережі АЗС Галич-петроль Богдан Радько.
Джерело – Новинар ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News