Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило проект урядової постанови про внесення змін до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами.Повідомляється, що міністерство пропонує скасувати норму, згідно з якою автомобілі, що знаходяться в черзі на заправку повинні перебувати за межами АЗС. Згідно з проектом постанови, встановлюється лише мінімальна відстань (3 м) до автомобіля, що заправляється. За проектом постанови, АЗС будуть зобов’язані надавати споживачам тільки копії паспортів якості палива, без копій сертифікатів відповідності на нього, як це потрібно зараз.
Крім цього, ініціюється заборону на продаж бензину, дизельного палива і скрапленого газу в дрібній розфасовці через господарські магазини. Ця вимога може створити складності для туристів, які купують балони з бензином і газом для пальників в магазинах туристичної спрямованості. МЕРТ також пропонує скоротити кількість еталонних мірників, якими зобов’язана комплектуватися кожна АЗС.
Міністерство також пропонує комплектувати станції для перевірки точності паливо-і маслороздавальних колонок продуктивністю до 100 л / хв еталонними мірниками другого розряду ємністю 10, або 20 л., А колонок продуктивністю більше 100 л / хв – еталонними мірниками другого розряду ємністю 20, або 50 л . Зараз АЗС в обов’язковому порядку комплектуються зразковими мірниками місткістю 2 і 5 л (для масел), а також 10, 20 і 50 л (для палива).
Крім вищесказаного експерти МЕРТ хочуть, щоб Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами не регламентовані питання зберігання палива, а тільки його приймання та реалізацію.
Варто нагадати, що раніше МЕРТ України виступило з ініціативою зробити діючі в Україні технічні стандарти повністю відповідними директивами ЄС.
За даними видання, в МЕРТ, впевнені, що це істотно спростить доступ українських товарів на ринок ЄС. Однак для взаємного визнання сертифікатів про відповідність ще необхідно провести роботу з корекції всіх техстандартов. Прискорити процес могло б визнання директив ЄС як обов’язкових для українських компаній, відзначають експерти.
Видання зазначає, що зараз в країні діє 19 технічних регламентів, розроблених на основі директив ЄС. Вони стосуються медичних виробів, побутової хімії, засобів індивідуального захисту, обладнання та вимірювальних приладів, іграшок, піротехніки, катерів.
Формально завдяки цій гармонізації українська продукція повинна визнаватися відповідає європейським технічним регламентам. Проте до цих пір не всі національні стандарти адаптовані до норм Євросоюзу, що перешкоджає автоматичному визнанню відповідності української продукції нормам ЄС. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News