Перше, що необхідно зрозуміти, це, що основні бар’єри на шляху ввезення вживаних автомобілів – це не мита, а акцизи. Про це пише експерт Реанімаційного Пакету Реформ, старший економіст Case Україна Володимир Дубровський.
– Мито становить лише 10% від митної вартості. Ще 20% – це ПДВ, який скасовувати, звичайно ж, не можна. Але найголовніший платіж, що збільшує ціну ввезеного автомобіля – це акциз, який навмисне був використаний у невластивій для себе ролі, оскільки мито підняти до захмарних висот не можна, СОТ проти.
Наприклад, на умовно ввезену 6-річну легкову машину з об’ємом 2 л і вартістю 7 000 Євро, акциз складе 4360 Євро, а мито – лише 700. Ну і, з урахуванням ПДВ (який стягується, нагадаю, з повною ціни – включає акциз!) митні платежі складуть 7 487, тобто більше, ніж вартість самого автомобіля. Що, власне, і робить такі ставки заборонними.
Прибравши мито “в нуль” можна знизити підсумковий платіж менш ніж на тисячу Євро. Інша справа, якщо б акциз був знижений хоча б до розмірів, установлених для нових автомобілів, тобто в даному випадку – 512 Євро, як пропонує законопроект № 3251: тоді розмитнене авто коштувало б у межах 10 тис. Ще правильніше було б взагалі скасувати акциз на автомобілі як анахронізм, і замінити його податком на користування – але, звичайно, тільки для нових покупців, яким не довелося платити акциз. Зрештою, якщо згадати економічний сенс акцизу, то це – податок на розкіш, або на щось шкідливе, – вважає експерт. Нагадаємо, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив внести до парламенту законопроект про скасування ввізного мита на вживані автомобілі, виготовлені в будь-яких країнах, крім РФ. ☞ Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News