Успішна торгівля на ринку цифрових активів можлива, якщо ви регулярно моніторите курс крипти, відстежуєте останні тенденції та галузеві новини. Щоб розробити грамотну торгову стратегію, потрібно детально аналізувати криптопроєкти. Утримати та примножити свій капітал зможуть ті інвестори, які розвивають свої аналітичні навички та практикують основні методи аналізу – технічного та фундаментального. У монети Солана курс, як і вартість інших криптовалют, може змінюватися під дією цих факторів, при цьому кожен із них різною мірою впливає на ціноутворення.
Механізми зростання та обвалу котирувань крипти
- Природний.
Будується на фундаментальних факторах. Ціна Біткоїна в доларах та курс інших монет може коливатися через зміну новин, появу нових технологій, партнерства з діючою системою, пропозиції щодо покращення мережі, активності розробників та ін.
- Маніпулятивний.
В цьому випадку ціна SOL та інших монет змінюється під дією пампа та дампа. Подібну схему застосовують для швидкого збільшення прибутку. Користувач закидає на криптобіржу велику суму грошей, що різко змінює котирування активу. Через деякий час тренд дозволяє маніпулятору заробити, і він фіксує прибуток. Щоб не потрапити на таку схему із Solana coin або іншою монетою, потрібно відстежувати фундаментальні фактори та зіставляти їх із ринковим рухом.
Орієнтуючись на ці механізми та розуміючи їх відмінності, ви зможете правильно аналізувати коливання вартості на графіку. Це дозволить вам визначити, на чому побудований діючий тренд.
Ринкова капіталізація та вартість криптовалют: зв’язок
Капіталізація Біткоїна є найвищою на крипторинку. Важливо розуміти, що котирування цифрових активів безпосередньо визначають ринкову капіталізацію проєктів. Навіть якщо в обігу знаходиться невелика кількість крипти, ринкова капіталізація зростатиме за високого курсу монети.
- Наприклад, у проєкту Солана в обігу є 486 млн. монет, при цьому курс Solana для одного коїна становить $240. У такому разі загальна ринкова капіталізація вираховуватиметься за формулою: 486 млн. монет x $240 = $116,6 млрд.
Відповідно, якщо у проєкту велика оборотна пропозиція, але низька вартість, то ринкова капіталізація буде нижчою.
Що важливо знати перед входом на крипторинок?
Ви не тільки повинні відслідковувати, яка ціна Біткоїна, але й орієнтуватися на такі правила:
- Не існує нескінченного зростання.
- Це обман, якщо вам гарантують високу прибутковість за місяць, а натомість вимагають відправити реферальне посилання і привести друга.
- Не вкладайте в проєкт, опис якого наповнений термінами і залишається незрозумілим для вас. Тут ви не зможете оцінити перспективи. Краще тоді відстежувати курс Біткоїну та купувати монети на спаді ціни.
- На старті ознайомтесь із законами оподаткування крипти у вашій країні.
- Ви сформували інвестиційний портфель, проте кілька проєктів, незважаючи на ваш прогноз, продовжують дешевшати. Не варто відмовлятися від інвестицій у криптовалюти, оскільки портфеля, що повністю росте, не буває ні в кого.
Зрозуміти, за якої у Біткоїна ціні в доларах варто купувати монету, можна за наявності базових знань про економіку, правила ціноутворення на крипторинці, основ технічного аналізу. Для проведення технічного аналізу ви можете використовувати класичні інструменти – середні ковзаючі, рівні підтримки та опору.
Враховуйте, що інвестор може стикатися з невірними стратегічними рішеннями: навіть професіонали роблять помилки, оскільки курс Солани та інших монет поводиться непередбачувано. Головне – стежити за загальним ROI (окупність інвестицій), розподіленим за всіма активами у портфелі.