Корпорація Panasonic розробила програмний продукт, який зможе майже вдвічі скоротити час, необхідний для розробки електричних автомобілів та інших електротранспортних коштів.
Завдяки предикативним алгоритмам програма може точно передбачати динаміку основних «життєвих показників» електромобіля – максимальної швидкості, енергоспоживання, відстані, яку зможе подолати на одній зарядці, терміну життя акумулятора і т. д. залежно від якості компонентів, використаних при його складанні. Тому автовиробникам більше не доведеться розробляти і конструювати безліч дорогих прототипів і витрачати місяці на їх тестування. Використання подібного ще на стадії проектування електротранспортних коштів здатне скоротити витрати і час розробки нових моделей на 30 – 50%.
Поява автопілотів та різноманітних інформаційно-розважальних систем значно ускладнює процес створення автомобілів. У минулому, виробники могли купувати компоненти у будь-яких постачальників – просто за підсумками розробок і тестування дослідних зразків. Тепер постачальники більше нагадують системних інтеграторів, що беруть участь у процесі з самого початку. У корпорації Panasonic вважають, що такий «ранній старт» дозволить знизити вартість розробки і кінцеву ціну електричних транспортних засобів.
У короткостроковій перспективі (до 2015 по 2018 фін. роки) корпорація Panasonic розраховує збільшити продажі свого автомобільного напрямку більш ніж на 50% до 2 трлн ієн ($17,83 млрд). Будучи провідним постачальником автомобільних акумуляторів, зарядних пристроїв та трансформаторів напруги, японська корпорація приділяє все більшу увагу розробці двигунів і контрольного устаткування. Поява нового програмного продукту, створеного у співпраці з японською компанією Azapa, сервіс-провайдером розробників автомобільних технологій, має сприяти зростанню продажів акумуляторів і автокомпонентів, а також надати синергетичний ефект на весь бізнес Panasonic.
Лідерами з прогнозування робочих характеристик автомобілів сьогодні вважаються німецькі компанії Robert Bosch і Continental, однак Panasonic має намір поборотися за частку ринку, конкуренція на якому все ще невелика. Надалі японська корпорація займеться підвищенням точності свого ПЗ, а також запровадить підтримку різних стандартів США, Європи і Китаю.
Підписуйтесь на автомобільні новини АвтоМотоКлуб в Google News